CÂȘTIGĂTORII SALONULUI DE PICTURĂ ARTE MICI, EDIȚIA A XII-A

388

MARELE PREMIU „ARTE MICI”

Alessia Maria DIACONESCU, 10 ani, Novaci, Gorj – România

ORDINUL ,,ARTE MICI”

Aida-Ioana MINCIU, 15 ani, Câmpulung Muşcel, Argeş – România

PREMIUL I

[11-15 ani] Ana Maria BUCUR, 14 ani, Focşani, Vrancea –România

[7-10 ani]  Antonia CIOFU, 9 ani, Bacău, Bacău – România

Anastasia CIOFU, 9 ani, Bacău,  Bacău – România

[3-6 ani] Daria MIHAI, 6 ani, Bucureşti – România

 

PREMIUL II

[11-15 ani] Briana URSU, 14 ani, Deva, Hunedoara – România

[7-10 ani] Constantin-Dragoș BOGDAN, 10 ani, Tg-Jiu, Gorj-România

[3-6 ani] Sofia TOLSTÎH, 6 ani, Cahul – Republica Moldova

 

PREMIUL III

[11-15 ani] Adina TANAS, 15 ani, Cahul – Republica Moldova

[7-10 ani] Natalia POJAR, 10 ani, Reşiţa, Caraş-Severin – România

[3-6 ani] Rada SIVU DAPONTE, 5 ani, Giurgiu, Giurgiu – România

 

 

MENȚIUNE

 

[11-15 ani] Iana MOTELICA, 15 ani, Cahul – Republica Moldova

Dragoș ANDRUȘ, 14 ani, Cuza-Vodă (Medgidia), Constanța – România

Cristina SÂRGHI, 15 ani, Cernăuți – Ucraina

Maya Kristinne MALEC, 12 ani, Comăneşti, Bacău – România

Anastasia URSULENCO, 15 ani, Cahul – Republica Moldova

Dalia Elena VOICU, 13 ani, Constanţa, Constanţa – România

 

[7-10 ani] Vlad CERCHINA, 8 ani, Mereni, Anenii Noi, Republica Moldova

Eduard Cristian STOICHIŢĂ, 10 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România

 

[3-6 ani]

Razvan Andrei NEAGU, 5 ani, Timisoara, Timis – România

Matei ȚUGULAN, 4 ani, Medgidia, Constanța – România

Sofia BUGA, 3 ani și Anastasia BUGA , 4 ani, Motru, Gorj – România

Samir AL-HAMEDI, 6 ani, Lancester – Anglia

 

 

 

PREMIUL SPECIAL „AD MUTRIUM”

Laura ROBU, 14 ani, Hînceşti – Republica Moldova

Maria PĂUNESCU, 13 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

Elena Cristina URUCU, 10 ani, Bucureşti – România

 

PREMIUL SPECIAL „ŢARA NOASTRĂ, CASA NOASTRĂ”

Roman CEMÎRTAN, 9 ani, Chișinău – Republica Moldova

Catalina RUSU, 14 ani, Hînceşti – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BUNILĂ”

Elena CORNACIU, 11 ani, Motru, Gorj – România

Vladimir DOGARU, 9 ani, Pitești, Argeș – România

 

PREMIUL SPECIAL „FLORIN ISUF”

Maruca SOROP, 8 ani, Deva, Hunedoara – România

Petra SZŰCS, 9 ani, Timișoara, Timiş – România

 

PREMIUL SPECIAL „ARTE MICI”

Carol GHINEA, 7 ani, Focşani, Vrancea – România

VIARA PLAMENOVA PENCHEVA , 11 ani, Gabrovo – Bulgaria

 

PREMIUL SPECIAL „CONSTANTIN BLENDEA”

Alexia CRALIC, 11 ani, Tileagd, Bihor – România

Simion GALAVSCHI, 13 ani, Cahul – Republica Moldova

Maria TOLĂ, 10 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „SEMNE OLTENEŞTI”

Elena Doriana CONSTANTINESCU, 8 ani, Novaci, Gorj – România

Ayan-Cristian OANEA, 8 ani, Galaţi, Galaţi – România

 

PREMIUL SPECIAL „EXPLOZIV ÎN PICTURĂ”

Bianca MORARU-TOMA, 14 ani, Hînceşti, Republica Moldova

Antonia ȘIMON, 12 ani, Satu Mare, Satu Mare – România

Maxim TICHEM, 9 ani, Chișinău – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „IOSIF KEBER”

Letiția-Maria ȘTIRBU, 10 ani, Chișinău – Republica Moldova

Carla-Maria PLEŞA, 7 ani, Galaţi, Galaţi – România

Ianis Iulian ISTRATE, 10 ani, Bucureşti – România

 

PREMIUL SPECIAL „CURAJ ÎN ARTĂ”

Mihaela RARU, 12 ani, Cahul – Republica Moldova

Darius Gabriel VĂCARU, 10 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

Antonia Elena CUTEANU, 9 ani, Novaci, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „AUREL POTCOVARU şi NICOLAE PÎRVAN”

Maya-Maria CĂRĂMIZARU, 7 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

Alexandra PINOȘANU, 13 ani, Peștișani, Gorj – România

Robert APOSTOL, 13 ani, Vârteșcoiu, Vrancea – România

Rebecca-Maria LĂMUREANU CONSTANTIN, 11 ani, Constanța, Constanța – România

 

PREMIUL SPECIAL „POVESTEA CULORII”

Daria DANDIȘ, 10 ani, Cahul – Republica  Moldova

Ania Maria PRODAN, 6 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România

Francesca Ștefania Claudia SERDAN, 11 ani, Giurgiu, Giurgiu – România

 

PREMIUL SPECIAL „(NON)CULORILE”

Diana MUREŞAN, 7 ani, Giroc, Timiş – România

Bianca Victoria TITERLEA, 8 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinți – România

 

PREMIUL SPECIAL „POVEŞTI DESENATE”

Mihaela SECRIERU, 11 ani, Pelinia, Drochia – Republica Moldova

Darius ȘTIRBU, 9 ani, Bucureşti – România

Irina Ioana TACHE, 12 ani, Pitești, Argeș – România

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE DE ACASĂ”

Miruna BALABAN, 8 ani, Galaţi, Galaţi – România

Mihaela RADU, 8 ani, Medgidia, Constanța – România

Roberta-Elena MISCHIE, 12 ani, Peștișani, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „GORJEANUL TALENTAT”

Teodora STOICOIU, 10 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

Adina BOCEANU, 13 ani, Valea Mănăstirii, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „BUNA-VESTIRE”

Maria-Cristina-Valentina RAȚ, 15 ani, Oradea, Bihor – România

Alexandra DEZERATU, 10 ani, Cernăuți – Ucraina

Timeea Maria CHIȚULESCU, 11 ani, Motru, Gorj –România

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI PRIMARE OLTENEŞTI”

Clara RADA, 15 ani, Craiova, Dolj – România

Onisim MILESCU, 15 ani, Domneşti, Argeş – România

 

PREMIUL SPECIAL „PRIETENII ARTELOR”

Maria COLAC, 12 ani, Medgidia, Constanța – România

Mario GHEORGHE, 13 ani, Alexandria, Teleorman – România

 

PREMIUL SPECIAL „ALINA ROŞCA”

Anna DEMCIUCENA, 14 ani, Cernăuți – Ucraina

Gabriela ROTARU, 15 ani, Hîncești – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „LUMINĂ DIN CULOARE”

Mari Anisia STOICA, 5 ani, Baloteşti, Ilfov – România

Maria TĂMAȘ, 12 ani, Satu Mare, Satu Mare – România

 

PREMIUL SPECIAL DE „PAŞI ÎN ARTĂ”

Ioana – Daniela CURCEAN, 10 ani, Bucureşti – România

Gleb BOICO, 9 ani, Cahul – Republica  Moldova

Riana-Maria VESA, 11 ani, Timişoara, Timiş – România

 

PREMIUL SPECIAL „ZÂMBETUL COPILĂRIEI”

Raisa Georgiana PANĂ, 9 ani, București – România

Teodora VLĂDULESCU, 8 ani, Târgu Jiu, Gorj –România

 

PREMIUL SPECIAL „DE CULOARE”

Teodor ȚUȚUIANU, 13 ani, Medgidia, Constanța – România

Cristina TODOS, 8 ani, Cahul – Republica  Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI ŞI CONTRASTE”

Irina PODCALIUC, 14 ani, Cahul – Republica Moldova

Tamara Viviana BARNA, 15 ani, Tărian, Bihor – România

 

PREMIUL SPECIAL „MARIUS BUNESCU”

Alexandra FODOR, 14 ani, Tileagd, Bihor – România

Sara POTRA, 13 ani, Satu Mare, Satu Mare – România

 

PREMIUL SPECIAL „GHEORGHE ANGHEL”

Marinela-Nicoleta MAXIM-DUMITRU, 15 ani, Alexandria, Teleorman – România

Alexei MEREACRE, 14 ani, Hînceşti – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „FASCINAŢIE DE ÎNGER“

Cristina LICĂ, 15 ani, Hîncești – Republica Moldova

Adrian MAZUR, 15 ani, Chişinău – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „BRÂNCUȘI”

Ina MOTELICĂ, 15 ani, Cahul – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „DUMITRU GHEAŢĂ”

Elena-Alessia IONIŢĂ, 14 ani, Piteşti, Argeş – România

Andrei PENNAZIO, 15 ani, Iaşi, Iaşi – România

Briana GHENCIU, 11 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România

 

PREMIUL SPECIAL „POEZIA CULORII”

Tudor ANTOHI, 14 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

George PAȘCALĂU, 11 ani, Tileagd, Bihor – România

 

PREMIUL SPECIAL „DE ORIGINALITATE“

Gabriela Valentina POPESCU , 11 ani, Motru, Gorj – România

Larisa CIMPOERU, 11 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI DE REZONANŢĂ”

Lucian Gabriel JUNCU, 13 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

Sara FISCUTEAN, 7 ani, Deva, Hunedoara – România

 

PREMIUL SPECIAL „PAŞI PE CURCUBEU”

Mădălina MIHĂESCU, 13 ani, Pelinia, Drochia – Republica Moldova

Ana Maria PERPELEA, 10 ani, Novaci, Gorj – România

Alecsia BELEGANTE, 12 ani, București – România

 

PREMIUL SPECIAL „CULORILE DIASPOREI”

Mara DEDIC, 8 ani, Belgrad – Serbia

Cristina TODOS, 8 ani, Cahul – Republica Moldova

Ana-Maria DUDCĂ, 15 ani, Mereni, Anenii Noi, Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „SIMFONIA CULORILOR”

Alexia CRALIC, 11 ani, Tileagd, Bihor – România

Simion GALAVSCHI, 13 ani, Cahul – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „SEMNE PE NISIP”

Iana CALCIU, 13 ani, Cahul – Republica Moldova

Ana Maria STAICU, 15 ani, Timişoara, Timiş – România

Anca ŞTEFĂNESCU, 15 ani, Constanţa, Constanţa – România

 

PREMIUL SPECIAL „PATRIA DIN SUFLET”

Aida AL-HAMEDI, 13 ani, Lancester – Anglia

Costin VLADALINA, 15 ani, Mereni, Anenii Noi, Republica Moldova

Tatiana MOCANU, 15 ani, Cahul – Republica  Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „TAINE VIZUALE”

Teodora DUŞA, 14 ani, Constanţa, Constanţa – România

Andreea PIROJOC, 14 ani, Chişinău – Republica Moldova

Andreea POPESCU, 12 ani, Râmnicu Vâlcea, Vâlcea – România

 

PREMIUL SPECIAL „CULORILE COPILĂRIEI”

Andra ŞERBAN, 12 ani, Focşani, Vrancea – România

Paula NĂREA, 13 ani, Cahul – Republica Moldova

Cristina Elena MILODIN, 10 ani, Motru, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „PRIMA CULOARE PRIMARĂ”

Eric RAVOIU, 12 ani, Focşani, Vrancea – România

Ioan Mihail MUTU, 13 ani, Drobeta Turnu Severin, Mehedinţi – România

Ana Maria CHIRIGIU, 14 ani, Giurgiu, Giurgiu – România

 

PREMIUL SPECIAL „SURÂS DE ALBASTRU”

Maria IANCHIS, 13 ani, Bălan, Sălaj – România

Daria BALTAG, 10 ani, Chișinău – Republica Moldova

Anastasia COLEVA, 14 ani, Cahul – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „PRIMĂVARA PICTURII ROMÂNEŞTI”

Mihai David HÎRJABA, 11 ani, Târgu Jiu, Gorj – România

Alexia Maria SFÎRLOAGĂ, 15 ani, Timișoara, Timiș – România

Ruxanda IORDAN, 15 ani, Chișinău – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „DE EXCLUSIVITATE”

Daria Maria PÂRVU, 11 ani, Constanţa, Constanţa – România

Ștefania Theodora CRĂCIUN, 9 ani, Sărata, Bacău – România

Ada Maria DRAGNEA, 13 ani, Alexandria, Teleorman – România

 

PREMIUL SPECIAL „CULORI ÎN LIMBA ROMÂNĂ”

Ilinca ANCUŢA, 11 ani, Sânpetru, Braşov – România

Victoria ROȘCA, 13 ani, Cahul – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „DE POPULARITATE”

Sofia MOCANU, 6 ani, Giurgiu, Giurgiu – România

Luiza COUTURIER, 6 ani, Piteşti, Argeş – România

 

PREMIUL SPECIAL „METAFORE PE PÂNZĂ”

Maxim ADVAHOV, 13 ani, Cahul – Republica Moldova

Ema GHIMPU, 13 ani, Cahul – Republica Moldova

 

PREMIUL SPECIAL „TUŞE MARINE”

Carolina BARLADEAN, 9 ani, Chișinău – Republica Moldova

Luca POTORAC, 7 ani, Galaţi, Galaţi – România

Ştefania Beatrice GÎRCU, 8 ani, Tismana (Celei), Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „DANSUL CULORILOR”

Ludmila RUSU,  11 ani, Cahul – Republica  Moldova

Irina Maria BUCICĂ NANE, 11 ani, Valea Mănăstirii, Gorj – România

 

PREMIUL SPECIAL „CORNELIU BABA”

Izabela GEORGESCU, 9 ani, Pitești, Argeș – România

Maria Alexandra BĂDULESCU, 8 ani, Novaci, Gorj – România

 

2 COMENTARII

  1. Buna ziua!Numele meu este Diana Taicutu – profesor Liceul de Arta Gheorghe Tattarescu Focsani, Vrancea. Am participat anul acesta la SALONUL DE PICTURĂ ARTE MICI, EDIȚIA A XII-A si nu am primit un feedback in urma jurizarii. Se elibereaza o diploma pentru elevii premianti? Copiii doresc sa stie…Multumesc anticipat pentru raspuns

    • Buna ziua,

      Diplomele sunt afişate pe pagina de Facebook a salonului de pictură Arte Mici, la rubrica „Fotografii”. Acestea pot fi descărcate de acolo în format .jpeg

      Mulţumim şi vă invităm şi în acest an să faceţi parte din universul salonului de pictură Arte Mici.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.